Bändid:

ABRAHAMS CAFE (est)
AJUKAJA (est)
ансамбль “ГЛЯМ” – Шлагер Этого Лета (est)
AVATAR (aus)
AXEL DANKE SCHÖN (ger)
COLOURS OF BUBBLES (lt)
DR DARK (can)
EL MAYONESA (arg)
ELEPHANTS FROM NEPTUNE (est)
HELLO KILLU (est)
HRR! (est)
JOEL TAMMIK (est)
KAIDO KIRIKMÄE (est)
KIWA (est)
KOSMOFON (est)
KREATIIVMOOTOR (est)
LUUMM (lt)
MULTIPHONIC RODENT (est)
RAGATMIKA (est)
SKAFANDR (rus)
SURTSEY SOUNDS (rus)
TAPECUT (est)
THE COOLNESS (uk)
TIIU KIIK (est)
UUS ENERGIA (est)
VENNASKOND (est)

DJ:

artkitchen: olio candygaze
birchess: sandra & sonja
bosse: ott kelpman
death by popop: kaarel ja tõnis
do the snake: robert niko, johann 3000
egoism
ennu ratas: paju ja ivar-martin
h. aavangard
huh, ulmeplaadid: aivar tõnso
indie-disko: villu kraan, veljo tornist
johan tali
kalamaja: kris ja paul
laas
lõvi
маффия: marta
naabrimees
propa: mrds
skiso
stella: lotte
neljapäev with Lazerz: tajo, mowka ja madis
r2 kaabel: masso
reiv lang: marek poel & elisabeth aare
rula keset linna: antti sinitsyn
salvador: tõnis hiiesalu
the kids need techno: antelia
uus energia: kris 740
vonbi.cmyk.ee: birgit vonbi

…………………………………………………………

ABRAHAM’S CAFE

Abraham’s Café koosneb noortest ja ambitsioonikatest muusikutest, kes segavad juudi kavalusega

klezmermuusika ning araabia meloodiad ja rütmid osavalt kokku folk- ja jazz-helikeelega. Esialgu sondeeriti pinnast ja arranžeeriti peamiselt teistelt pätsatud kompositsioone, viimasel ajal on ansambel hakanud tegelema aktiivselt ka omaloomingu kirjutamisega. 2010. a kevadel loodud Abraham’s Café on muusikasõbrale tuttav erinevatelt jazzõhtutelt üle Eesti. Abraham’s Cafe võtab hoo sisse 23. juulil Vangla laval.

http://www.myspace.com/abrahamscafe

AJUKAJA

Ajukaja on Raul Saaremetsa nimelise twitteri kommuuni ideoloog ja sõltumatu housemuusika produtsent ühes isikus. Möödunud detsembris debüüt-albumiga kõrvakandjaid meelitanud Ajukaja juba haipimist ei vaja. Muusika räägib enda eest nagu mees, kes räägib enda eest. Kergejalgsetel tantsusõpradel on soodne põrge igal juhul garanteeritud. Ajukaja mängib 22. juulil Gatlamaja Kaleriis.

http://www.myspace.com/ajukaja
http://www.facebook.com/pages/Ajukaja/172248706157469

ансамбль “ГЛЯМ” – Шлагер Этого Лета

Aнсамбль “ГЛЯМ” on all-stars trio koosseisus:
Kiwa Noid – performance
SS Fabrique – diskor
Mihkel Kleis – süntesaator

Aнсамбльi liikmed jagavad iha ning nostalgiat Nõukogude aegse glamuurse popmuusika järele. Seega on nad alates 2005 aastast kaootiliselt ja perverssel moel Nõukogude Eesti popmuusikat recyclinud. Kuigi truu oma progerocki juurtele, eelistab aнсамбль flirtida fancyde keskkondade ja privaatsete maffiapidudega ning jagada lava vene päritolu striptiisitantsijatega. Avalikule estraadile on astutud ERKI moeshowl, Viini Seccessionis, Valgevene esimesel elektroonilise muusika festivalil ja Polymeris. Internetis on keegi nende muusikastiili nimetanud “stoner estrada”.

“Шлагер Этого Лета” on spetsiaalselt kultuuritolmu jaoks loodud estraadikava, mille vorm -kaotsiminek kuskil kaasaegsete etenduskunstide äärealadel- kehastab ebaõnnestunud katset ENSV aegsest popmuusikast ja -kultuurist poliitilisi statemente ja zheste leida ning nendest performance kokku panna.

vt ka:

http://geleziaka.ru/AB_ZHA5YJ9RoIWGMHH_/AB_rAbOTjQx-9Pj0Y3EtqPj0YmDfqP70LjtVgPG0WiDe9PpVtcFRsV_.html

AXEL DANKE SCHÖN

Axel on kitarrist, muusikaprodutsent ning austraalia elektro cabaret kollektiivi Team Plastique asutajaliige. 2004. aastast elab ja toimetab Axel Berliinis. Ta on esinenud sadadel kontsertidel ja festivalidel üle laia ilma, tuuritanud koos selliste kurioosumitega nagu Peaches ja Chicks on Speed. Plaatide keerutamine on tema kõrvaltegevus, kuid mitte haltuura. Dj.-na täidab Axel tähtsat missiooni, mille eesmärgiks on tutvustada uusi ja erilisi Berliini elektro skene talente laiemale audientsile. Axel annab eeskuju 23. juulil Konteineri laval.

http://www.facebook.com/pages/Team-Plastique/188541685363
http://soundcloud.com/axel-danke-sch-n/berlin2tallinn-demo-mix
http://www.myspace.com/teamplastique
http://www.youtube.com/watch?v=1qTUZ4aUCPc

COLOURS OF BUBBLES

COLOURS OF BUBBLES on võrsunud Põhja-Leedu Šiauliai linnast, mis on tunud kui Leedu kõige põnevama helipildiga kitarribändide taimelava. Tuntud Leedu muusikute võsukestena on nad leiutanud oma soundi, mida võiks iseloomustada kui indie rocki ja euroopaliku kantripeegelduse segu. Koos on antud üle saja kontserdi ja esinetud klubides ja festalidel Leedus, Lätis, Eestis, Poolas ja Prantsusmaal.

2009. aastal valisid Leedu populaarse raadiojaama “Radiocentras” diskorid nende loo My Little Sue seitsmendale kohale aasta parimate lugude edetabelis, mis oli ka parim kodumaine saavutus. 2010. aastal andis bänd välja oma esimese EP Today I Am Feeling Better Than Ever. See tõi neile Aasta parima laulu ja parima rock bändi tiitli Šama muusikaauhindade jagamisel. Sel aastal anti õnnestunud kontsert Tallinn Music Week’il, mis avas neile pika ja eduka ringreisi erinevatel festivalidel ja lõi laineid ka Eesti publiku seas.

http://www.todayiamfeelingbetterthanever.com/
http://www.myspace.com/coloursofbubbles
http//www.cob.lt

DR. DARK

Dr. Dark on endine Toronto Kosmoseuuringute keskuse juhataja ja visionäär, kelle spetsialiteediks oli tumeda aine kaardistus ja selle hõlbustamiseks loodavate tehnoloogiate – gravitatsiooniläätsede väljatöötamine. 52-e aastaselt toimus tema elus aga pööre. Dr. Dark jäi auto alla ja jäi pikaks ajaks koomasse. Kui ta 18 kuud hiljem ärkas, siis oli ta teine inimene. Ta väitis, et oli koomas olles kohtunud Universumi Meistriga, kes oli kergitanud loori kosmose kõige süngemate saladuste ees. Doktor lõpetas töö Kosmoseuuringute keskuses ja hakkas techno-muusika produtsendiks. Ent kummaline kuulsus ja endiste kolleegide poolt pilkavalt pandud nimi jäid talle külge. Nii ta siis käibki mööda ilma ja esitab oma isast ja jõulist muusikat. Muusika süvaanalüütikutel ja muidukeksijatel on võimalik kohtuda Dr.Dark’i müstiliste rütmimustrite ja tumedate nootidega 22. juulil konteineri laval.

http://www.eclipse.net/~cmmiller/DM/

EL MAYONESA

Sellest blondist argentiina poisist on saanud üldine rahva lemmik, kes segab mõnusalt tšillist ladina diskot kariibimere rummise kokteili ja idaeuroopaliku huumoriga. Vahe rahvasilm püüab El Mayones fookusesse 22. juulil Konteineri laval.

http://www.youtube.com/watch?v=qCxiPhOqJ60&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Sm-2uCg39HA

ELEPHANTS FROM NEPTUNE

Elephants from Neptune sündis 2010. aastal, kui neli muusikut Georg Otsa nimelise muusikakooli vilistlaste kokkutulekul oma vaimud ja võimud ühendasid, et väristada Eesti kaasaegse rokkmuusika jalgealust oma tooretest stoner-riffidest ja täislaenguga psühhedeelsest rokenrollist pulbitseva muusikaga. Elephants from Neptune räuskab 23. juulil Vangla laval.

www.elephantsfromneptune.com
www.soundcloud.com/elephants

HRR!

HRR!’i kontserdid on psühhedeelne segu rokist, tantsust ja etenduskunstide laastavast mõjust nihilistide mässukatsele purustada andmekaitseseadusele viidates teatrikassat. HRR! rokib 22. juulil Vangla laval.

http://www.myspace.com/hrrmuusika
http://www.youtube.com/watch?v=8IyG9SBqujw

JOEL TAMMIK

Joel Tammik loob mõtisklevat ja rahulikku, minimalistlikku elektronmuusikat, millele leidub publikut nii Eestis kui ka piiri taga. Ta on muusikat välja andnud Belgia, Briti ja muidugi Eesti plaadifirmade alt. Lisaks soololoomingule mäletatakse Joeli minevikus omanäolistest kooslustest, mida omas ajastus nähti Eestimaa pinnal novaatorlikena. Myrakaru eksperimenteeris uue aastatuhande algul IDM-iga, LU:K saavutas aga juba 1990. aastate keskel omapärase jungle-rütmide käsitlusega uskumatult laia populaarsuse.

Joel Tammik mängib 22. juulil Gatlamaja Kaleriis

http://joeltammik.com/

KAIDO KIRIKMÄE

Kaido Kirikmäe on süvaelektroonilise muusika helilooja.
Alustanud 80-ndate lõpus psühhedeelilise punkrocki mõjutustega lugude kirjutamist, kuulus ta kitarristina ning bassimängijana erinevatesse kohalikus põrandaluses muusikaelus tooni andnud ansamblitesse nagu Glööd ja Bog Bogies.

Alates 1994 aastast on Kaido Kirikmäe enamjaolt keskendunud elektroonilise, kuid siiski orgaanilise kõlapildiga muusika loomisele - 90-ndate keskpaiku võttis ta osa dubiliku trip-hop duo Acid Complex tööst ning aastal 2000 sai alguse tema siiani enim tuntust kogunud koostööprojekt Ragatmika.

Oma muusikat on ta esitlenud Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal, Poolas, Saksamaal, Shveitsis, Ungaris, Inglismaal ning Islandil.

Kaido Kirikmäe mängib 22. juulil Gatlamaja kaleriis.

http://www.kaidokirikmae.com/
http://www.facebook.com/pages/Kaido-Kirikm%C3%A4e/123348304397384

KOSMOFON

Kosmofon on 2008. aastal sündinud ja reisi alustanud süstik-bänd, mida juhivad Martin Laksberg (bass) ja Rasmus Lill (süntesaator) ning millega hiljuti liitus süntesaatorivõlur Andres Nõlvak (Antonina). Pooleldi sündinohikute naljana alustanud bänd on viimastel aastatel oluliselt tõsinenud ja muusikaliselt nii laiusse kui kõrgusse arenenud. Ansambel, mille retrofuturistlik helipilt hõlmab elektroonilise muusika kõikvõimalikke äärealasid ega sea endale kindlaid raame, on esinenud paljudel klubiõhtutel ja mitmetel festivalidel (sh Kumu Öö, Tallinn Music Week jne). Hiljuti oli neil au soojendada Eestit külastanud Austraalia ansamblit Cut Copy, kelle endi sõnul oli Kosmofon nende parim soojendus kogu tuuril ning juuli alguses kohtub bänd Vilniuses Austraalia teise superstaari Architecture in Helsinkiga. Kosmilised süntesaatorid, elavad pillid ning tundlikud trummirütmid taasloovad esimeste kosmoselendude romantikat! Komsomol võtab tuurid üles 22. juulil Gatlamaja kaleriis.

http://www.myspace.com/kosmofon
http://www.facebook.com/Kosmofon

KREATIIVMOOTOR

Kreatiivmootor alustas kaheliikmelise heliüksusena, lindistades kodustes tingimustes lo-fi tehnikaga veidrat dadapoppi, millesarnast keegi veel kuulnud ei olnud. Kompromissitu ja erinevaid, ka vastakaid elemente (elektroonika/akustika, pop/avangard) siduva lähenemisega helidele äratati keskteelt hälbivate muusikahuviliste ja raadio-DJ-de huvi. Praeguseks on Kreatiivmootor paisunud kaheksaliikmeliseks, helipilt muutunud mitmekesisemaks ja lihvitumaks: pulseerivatele elektroonilistele rütmidele laotakse peale psühhedeelne akustiline hõllandus, instrumentaalne ja vokaalne improvisatsioon. Kreatiivmootori ekspressiivne loomus tuleb kõige paremini esile kontsertidel, mis parimatel hetkedel muutuvad nõiasabatiteks või bakhanaalideks. Eraldi äramärkimist väärib menukas esinemine Brainlove festivalil Londonis käesoleval aastal. Bänd on välja andnud kaks täispikka albumit ja ühe EP.

Kreatiivmootor õilmitseb 23. juulil Vangla laval.

http://www.facebook.com/group.php?gid=169490068513&v=wall
http://www.myspace.com/kreatiivmootor

LUUMM

LUUMM on kahe muusiku vahelise koostöö vili. Projekt alustas 2010 alguses, kui endine audio-visuaalne üksus Instrumental lab läks laiali jättes endast maha hunniku lõpetamata materjali ning muusikalisi ideid, mis hiljem andsidki tõuke ühenduse Luumm sünniks.

Lumm on dialoog kahe erineva hääle, urbainstlikku ja naturaalse vahel. Nende mõjutajate geograafilised ja žanrilised piirid hõlmavad nii laia spektri, et siinkohal pole mõtet üldse selle täpse kaardistamisega vaeva näha. Luumm muusikateosaid võiks kirjeldada kui kinematograafilisi maastikke. Nende muusikalised ideed ja loomeprotsess on märksa lähedasemad filmilikule montaažile ja narratiivile, kui tüüpilisele muusika kirjutamisele. Luumm on arranžeerinud ja helindanud elavas esituses tummfilme.

Luumm on avaldanud internetis EP Variations ja töötab praegu albumi kallal, mis peaks valmis saamas 2011 aasta suve lõpuks.

LUUMM undab 22. juulil Vangla laval.

http://www.myspace.com/luummband
http://www.facebook.com/pages/Luumm/104904669576076

MULTIPHONIC RODENT

Opium Flirdi asutajaliige Erkki Hõbe on juba alates 2005ndast aastast olnud ka autonoomne kodulindistaja. Tema soolomaterjal Multiphonic Rodent’i aliase all on teinud läbi evolutsiooni avangardsest elektroonikast ja kosmilisest post-rokist minimalistliku kammermuusikani ja on tänaseks jõudnud flirtida ka popilikumate vormidega. Kombineerides punk-ätituudi koos kammerliku instrumentatsiooniga ning kummitavaid meloodiaid leidliku eksperimentalismiga on Erkki Hõbe näide loojast, keda defineerivad vastuolud, mis samas tema loomingut vürtsitavad. Kodus mängib Hõbe kõik pillid ise, aegajalt kasutades külalismuusikuid. Laivis aga tasub oodata improvisatsioonilist ühemehe-bigbändi etteastet luuperi abil.

Helilooja uusim kompositsiooniline saavutus on täispikk luuperikontsert viies osas ilma pausideta, mis sai esimest korda ette kantud Tallinnas Kumu ÖÖ-l ja nädal hiljem Brixtonis Brainlove’i festivalil. Mitte ainult ei ole luuperikontsert indikaatoriks looja võimekusele komponisti ja esitajana, vaid tähistab ka artisti küpsuseni jõudmist.

Multiphonic Rodent keevitab 23. juulil Konteineri laval.

http://www.myspace.com/multiphonicrodent
http://soundcloud.com/stereom/sets

RAGATMIKA

*esimene kontsert üle 8 aasta!!!

Ansambel Ragatmika alustas tegevust aastal 2000 Tallinnas ning samal aastal pälvis ansambel Eesti muusikakriitikute poolt “parima põrandaaluse ansambli” nimetuse.

Nelja tegutsemisaasta jooksul üllitati kaks erineva suunitlusega albumit – kitarripoppi, elektroonikat ning folki ühendav “One day this world will betray us & we will abandon it” (2002) ning üha enam ambientmuusika sügavustesse sukelduv “Katkiminekud”(2004).

Samuti esineti kohalikel tähtsamatel muusikaüritustel ja pälviti kontsertpubliku tähelepanu Venemaa avarustes ning nende ehk tuntumal muusikapalal “Hüvasti Maa” lasti kõlada nii Eesti Televisioonis, kui ka Londoni kuulsates raadiojaamades.

Immo Mihkelson kirjutas aastal 2004 ajalehes Postimees Ragatmika muusika kohta järgmist: ”Eestikeelsed lugude pealkirjad ja plaadi nimi, kuid muusika haarab kõrvast suure ilma moodi ja jõuga, mida siin loodud muusika puhul harva esineb. Suurepärane üllatus!”

Pärast ligi 8 aastast loomingulist pausi jätkab ansambel taas tegutsemist algkoosseisus ning samuti on plaanis lindistada ning välja anda uhiuus album, mis peaks ilmuma sügisel 2011.

Ragatmika heliseb 23. juulil Vangla laval.

Ragatmika on:

Kadi Uibo (Cloudspeak, Kirtana Rasa) – vokaal, süntesaator.

Kaido Kirikmäe (www.kaidokirikmae.com) – basskitarr, elektroonika.

Rivo Järvsoo (Picnic, Bad Apples) – kitarr.

http://www.youtube.com/watch?v=TOCwMAf3Cq0

SKAFANDR

1998 aastast tegutsev St. Peterburgi psüheedeelne instrumentaalne trio Skafandr paneb moshimisliigutusi tegema ka kõige kangekaelsema kaela omaniku. Nende B-52′na undav sugestiivne muusika lööb läbi ka kõige enesekindlama turvise.

Mängusõltlastele olgu mainitud, et 2005. aastal võitis Skafandr Gameland Award gaalal mängu Stalingrad helindamise eest peapreemia.

Skafandr esineb 23. juulil Vangla laval.

http://en.wikipedia.org/wiki/Skafandr
http://www.myspace.com/skafandrband
http://www.youtube.com/watch?v=bXysh4R5WR0
http://www.youtube.com/watch?v=k7wQGhcv0yk&feature=related

THE COOLNESS

The Coolness on anti-band. Osaliselt ripub nende ellukutsumine ära kõigest, mis neid popmuusikas närvi ajab. Kõik, kes teevad bändi, eeldavad, et peab olema kohe ka cool, nii et polegi enam päris selge, mis on peamine, kas muusika või cool-olemine.

The Coolness on kõike muud kui cool. Oma helipildilt on The Coolness  tantsuline rokk, kus on oma koht disco rütmidel, casio süntesaatoritel ja valjul kitarripartiil.   Lüürika sisu lähendab neid hip-hopile, kuna nende lood jutustavad peamiselt narkootikumidest, naistest ja rahast. Briti bändi muusika pole mõeldud kontemplatiivseks meditatsiooniks, vaid ainult tantsuks ja mölluks. Nii et sügavat ja intellektuaalset puhitamist pole nende puhul loota, vaid ainult andmist ja möllu. The Coolness näitab eeskuju 22. juulil Vangla laval.

http://www.thecoolness.net/
http://www.myspace.com/tenderlovingcoolness

KIDS ON K http://www.youtube.com/watch?v=XI-roaigbOo

TROUSER AROUSER http://www.youtube.com/watch?v=-cDqebjeTCI

SEMEN http://www.mediafire.com/?k1iuc0obkszvi

TIIU KIIK

Laulja – helilooja Tiiu Kiik on õnnistatud andega panna lihtsad ideed ja meloodiad kõlama pehmelt, sügavalt, vahel ka teravamalt. Kuulajad on leidnud, et tema muusikal ja haldjalikul lauluhäälel on teraapiline mõju. Oma lauluga “Second chance” jõudis ta Eesti Laul 2011 poolfinaali ja lauluga “The One and Only – Love” Eesti Laul 2010 finaali. 2010 suve lõpus ilmutas Tiiu Kiik 2 erineva moega albumit “Lend ja tants” ja “Muinasjutuline teekond”. ”Kas siin askeldab tulevane Kate Bush, Bat for Lashes, Monaco printsess Stéphanie või hoopis Enya, näitab ajarattake” on kirjutanud Erkki Tero Eesti Ekspressi lehekülgedel.

Tiiu Kiik on õppinud Paide Muusikakoolis klaverit, viiulit ja pisut ka orelit, G.Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis muusikateooriat ning kuulunud bändide Forgotten Sunrise ja Solwaig koosseisu.

Tiiu Kiik sillerdab 23. juulil Vangla laval.

www.tiiukiik.com

http://maa.planet.ee/muusika/
http://et-ee.facebook.com/tiiukiikfb

UUS ENERGIA

Uus Energia on Tallinna dub-kollektiiv. Kiviplokkide vuukide vahelt irdunud dub-sõudjad tunnevad heli omadusi ja oskavad seda meisterlikult muusikasõbra aju vooluringi suunata, manipuleerida, moduleerida ja surrogaatmälestusi esile kutsuda. Psühhonautide eliitkool.

Dub-energeetikud tekitavad õndsusekõhedust 23. juulil Vangla laval. Uus tuus energia pulbitseb 23. juulil Vangla laval.

http://www.myspace.com/uusenergia

VENNASKOND

Vennaskond on Eesti romantilise pungi legend. 1996. aastal valiti Vennaskond Pariisis Ida-Euroopa bändide konkurssil parimaks Ida-Euroopa bändiks. Vennaskond esitab igihaljaid šlaagreid läbi kõigi aegade, ja millises koosseisus! Vennaskonda näeb 22. juulil Vangla laval.

http://www.youtube.com/watch?v=x0Dbdd2PZMs
http://www.facebook.com/pages/Vennaskond/390945890083
http://et.wikipedia.org/wiki/Vennaskond_(ansambel)